Tohle je taptag

Tohle je taptag

S NFCčkama pracujeme už dlouho a dodáváme je našim klientům pro různou identifikace ve výrobě. Sami je používáme jako vizitky a pro různé setupy na zařízení. Koronakrize nám však ukázala,  jak snadno se dá přenášet viry a bakterie třeba jen na kusu papíru, jako může být vizitka.

Celé nám to začalo dávat smysl,  a tak jsme přišli se dvěma unikátními řešeními: taptag jako hlavní produkt, krásný designově zpracovaný čip k nalepení ideálně na zadní stranu telefonu a sdílení kontaktních údajů dotykem pro ty co mají NFC  nebo QR kódem.

Další, co nám začalo dávat maximální smysl - zejména s ohledem na  covid,  je taptag wifi, designový dřevěný rámeček, který padne do každé zasedačky a umožní připojení na wifi, jak jinak než dotykem přes NFC a nebo přes QR kód. Už už nikdy se Vás nikdo nebude ptát na hesla k wifině a nebo nebudete mít užmoulaný papírek uprostřed stolu.

taptag bereme jako skvělou odpověď na to, co se děje a cítíme v tom budoucnost. Už teď víme, že B2C sféra nám stačit nebude, míříme na B2B, byli jsme první na trhu, máme vlasní appku a příjmáme všechny.

Hodně zařízení má nějaké potíže s NFC, ať už se jedná o to, že je potřeba spustit nebo ho nemá vůbec, my na to vše umíme reagovat. Appku máme připravenou na její možné obrandování do barev B2B klienta. Baví nás ta představa, že jednou zahodíte svojí poslední vizitku a dost. Žádný další papír, složité sdílení. taptag je platforma pro osobní i pracovní kontakty. Odhadovaná životnost čipu je 50 let, to zní dobře, ne? Jedna vizika na 50 let! Naše generace se začíná dost ohlížet na životní prostředí a v tom cítíme jedno z poslání taptag. Vytlačit za nás jeden z nejméně důležitých kusů papíru, který zbytečně tiskneme -  hned po letáku Penny.

Výrobu tagů máme v Německu a důsledně si hlídáme to, aby za námi nevznikala nesmyslná ekologická stopa. Některé použité materiály jsou z recyklátů a když nám tag pošlete nazpět, umíme ho ekologicky zlikvidovat, samozřejmě zdarma. NFC je takový Fénix, který vstává z popela -vždyť se stačí podívat na to, kolik lidí platí telefonem. Je to jeden z krásných případů technologie, kterou jsme už jako malí milovali a hráli si s ní na našich arduinech. Na chvíli to pak vše utichlo, teď je to zpět a nabírá to na síle. Pracujeme na konceptu eliminace tagů a posunutí vše jen do appky, do customizovatelného krásného místa pro všechny situace.

Nejvíce sexy představa použítí taptagu je situace na baru, kluk přijde za krásnou holkou, rád by od ní dostal kontakt, ale ona ho zasdílet nechce. Kluk vytahuje z kapsy telefon s tagem, neznámá si ťukne, získá taptag profil kluka a zůstává míč na její straně, zda se ozve.

Žijeme v době, kdy sítě pořád přibývají, lidé používají různé appky a je tak těžké vše narvat do jednoho odkazu. V tom jsme silní. Uživatel se u nás může zaregistrovat a používat taptag appku free i bez tagu a reklam jako rozcestník. Uvedu příklad:  firma, která jede TikTok, FB, Pinterest, má web a jako hlavní komunikační kanál má IG. Tohle všechno sloučíme do jednoho linku, který můžete dát kamkoliv a následně si každý rozhodne,  kudy pokračovat - téměř všechny platformy povolují jen jeden link.

Milujeme inovace a problémy, každý náraz hlavou o zeď bereme jako výzvu a hledáme na to účinná řešení. Tedy v té oblasti, které rozumíme. Máme silné zázemí stabilní IT společnosti a partnery po celém světě.  taptag nejen vizitka nebo wifi  je nástroj, který bude ovlivňovat trendy sdílení dat.

 Jiří Hendrych - Co Founder taptag